Forma. Struktura. Komunikat. 2 - Wystawa prac studentów i absolwentów kierunku Wzornictwo PŁ

Wystawa prac studentów i absolwentów kierunku Wzornictwo Politechniki Łódzkiej:
Architektura Ubioru, Architektura Tekstyliów, Komunikacja Wizualna i Techniki Druku.
Forma. Struktura. Komunikat. W tych trzech słowach-pojęciach zawierają się realizacje dyplomowe absolwentów I i II stopnia kierunku Wzornictwo Politechniki Łódzkiej.
Połączenie sztuk projektowych i techniki, poszerzone o wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne to główne założenia w programie kształcenia naszych studentów. Ta wystawa jest ogrodem projektowym i prezentacją interdyscyplinarną wskazującą na wielokierunkowe poszukiwania w obrębie trzech specjalności: Architektura Tekstyliów, Architektura Ubioru oraz Komunikacja Wizualna i Techniki Druku. Stanowią one połączenie wiedzy z obszarów twórczości plastycznej oraz inżynierii, tak by przygotować absolwenta do funkcjonowania na rynku pracy. Uczestnicy wystawy prezentują indywidualny sposób przekazu odpowiedni dla realizowanego problemu dyplomowego. Cel poszukiwań projektowych zmierza w tym przypadku do zdefiniowania zadania artystycznego i przełożenia go na dedykowany do odbiorcy produkt. Możliwości budowania przekazu wydają się nieograniczone dlatego ważna jest tutaj rola promotora w znalezieniu przez studenta odpowiednich środków do realizacji projektu. W końcu sztuka i projektowanie to obszary odradzania się na nowo wcześniej zakwitłych kwiatów i pielęgnowanie ich w nowych, zaskakujących projektach.
Prof. PŁ Dariusz Chojnacki

Kuratorzy wystawy:
prof. PŁ Dariusz Chojnacki
dr Anna Szumigaj-Badziak

UCZESTNICY:
Bialic Honorata, Browarczyk Natalia,  Brożyńska Ewelina, Ciechomska Agata, Dziąg Alicja,
Firmańczuk Wojciech, Gabryś Eliza, Hankus Marta, Jarosz Anna, Jaroszewska Zuzanna,
Jóźwiak Joanna, Karlińska Iga, Kmita Aleksandra, Kosińska Paulina, Kość Agata, Kowal Elżbieta,
Kryń Jagoda, Kurzaj Agnieszka, Lenart Jadwiga, Luteracki Kajetan, Majzer Angelika, Małecka Joanna,
Marciniak Magdalena, Maślińska Weronika, Mazański Mateusz, Nowacka Adrianna, Olczak Joanna,
Ostrowska Weronika, Piechota Anna, Plak Dominika, Podolska Weronika, Rzeźniczak Julian, Serek Dagmara, Sliunina Kateryna, Świerzewska Małgorzata,  Tkaczyk Weronika, Torbiarczyk Monika, Walewska Julia, Warska Michalina, Wlazeł Ewa, Włodarczyk Julia,  Wybrańska Kalina, Żyła Izabela

DYDAKTYCY:
prof. Włodzimierz Cygan
prof. Elżbieta Kędzia
prof. PŁ. Dariusz Chojnacki
dr hab. Aurelia Mandziuk-Zajączkowska
dr hab. Piotr Mastalerz
dr Maciej Jabłoński
dr Małgorzata Łukawska
dr Anna Szumigaj-Badziak
dr Dorota Taranek
dr Aleksandra Wereszka
dr hab. inż. Marcin Barburski
dr inż. Maria Cybulska
dr inż. Magdalena Owczarek
dr. inż. Aleksandra Rutkowska

Wystawę oglądać można do 2.12.2017 r.
Galeria Imaginarium,
Łódź, ul. Traugutta 18.