V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży na półmetku.
4. stycznia 2018 roku na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów P.Ł. odbędą się półfinały piątej już edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Olimpiada ta organizowana przez nasz Wydział cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół średnich.
W pierwszej edycji w 2013 roku  przez sito eliminacji szkolnych przeszło 94 uczniów z 10 szkół zawodowych, w obecnej edycji  - 271 uczniów z 21 szkół.
Jak co roku, wszystkie szkoły przydzielone zostały do dwóch okręgów. Okręg Polski Południowej powołany został w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, Okręg Polski Centralnej został powołany na naszym Wydziale. Gościć będziemy uczniów z: Lublina, Biłgoraju, Warszawy, Białegostoku, Bydgoszczy, Poznania, Gorzowa Wlkp. i Łodzi.
Uczestnicy walczyć będą o zakwalifikowanie się do finału Olimpiady, który rozegrany będzie w marcu na naszym Wydziale.