Projekt międzynarodowy "Skills4Smart TCLF 2030" w ramach Sector Skills Alliances 2017 Blueprint Projects

Udział Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów w międzynarodowym projekcie "Skills4Smart TCLF 2030" w ramach Sector Skills Alliances 2017 Blueprint Projects.

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów został właśnie partnerem w międzynarodowym projekcie "Skills4Smart TCLF 2030" złożonym do Komisji Europejskiej w ramach Sector Skills Alliances 2017 Blueprint Projects.
Projekt będzie trwał 48 miesięcy.
Budżet dla Politechniki Łódzkiej wynosi 66.216,00 Euro.
Koordynatorem projektu jest prof. Katarzyna Grabowska.

Skills4Smart TCLF 2030 stanowi pierwszy krok w kierunku nowej dynamicznej, zrównoważonej społeczności różnych podmiotów zarówno prywatnych jak i publicznych zaangażowanych w wspieranie rozwoju umiejętności i możliwości zatrudnienia w UE w sektorze włókienniczym, odzieżowym, skórzanym, obuwniczym i skórzanym. Konsorcjum zbuduje "Strategię umiejętności TCLF” a w czasie trwania projektu  partnerzy będą pracować nad określeniem konkretnych priorytetowych działań i narzędzi, które poprawią sytuację sektora tekstylnego w Europie. W ramach projektu stworzonych zostanie 8 międzynarodowych profili kształcenia i szkolenia zawodowego oraz odpowiednie programy nauczania i szkoleń ukierunkowane na  digitalizację i zrównoważony rozwój.