architektura_tekstyliow_2019.jpg

olimpiada_odziezowa.jpg

Goście z Liberca na Wydziale TMiWT

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ w dnia 3.-6. czerwca br gościł delegacją z czeskiej uczelni Technical University of Liberec - Faculty of Textile Engineering.
Wydział ściśle współpracuje z Technical University of Liberec w ramach wymiany międzynarodowej studentów i kadry akademickiej z programu Erasmus+ a także korzysta z wiedzy przekazywanej studentom przez przyjeżdzającego regularnie na wykłady prof. Jiri Militky, jako visiting professor w zakresie inżynierii materiałowej.
Technical University of Liberec reprezentowała ing. Jana Drašarová, Ph.D. – Dziekan Faculty of Textile Engineering wraz z kadra akademicką w osobach ing. Brigita Kolčavová- Sirková PhD. - Dyrektor Katedry Technologii Włókienniczych, Ing. Hana Musilová - Koordynator wymiany międzynarodowej na Wydziale, ing. Iva Metrová – wykładowca.
Podczas wspólnego spotkania gości z dr hab. inż. Katarzyną Grabowską prof. PŁ- Dziekanem Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów oraz dr hab. inż. Marcinem Barburskim, Wydziałowym Koordynatorem Erasmus+ zostały omówione założenia dążące do wzmocnienia wzajemnej współpracy międzynarodowej szczególnie w zakresie realizacji wspólnych dyplomów na  II i III poziomie studiów oraz zwiększenia mobilność studentów, kadry akademickiej a w szczególności visiting professors.
Omawiano również możliwości realizacji wspólnych badań naukowych i projektów międzynarodowych, co pozytywnie wpłynie na rozwój całej Politechniki Łódzkiej. Podsumowaniem wizyty były spotkania z Kierownikami Katedra na Wydziale i zaprezentowanie certyfikowanych laboratoriów WTMiWT, które mogą być wykorzystane do wspólnych badań naukowych.
Goście również mieli okazje przedstawić swoją uczelnie studentom Włókiennictwa i Przemysłu Mody zachęcając na wyjazdy semestralne w ramach programu Erasmus+.