zielony_przewodnik_PoliGreen.jpg

architektura_tekstyliow_2019.jpg

olimpiada_odziezowa.jpg

POLITECHNIKA FASHION SHOW 2020

POLITECHNIKA FASHION SHOW to już druga edycja wydarzenia promującego najlepszych absolwentów Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, studiujących kierunek wzornictwo.

Podczas POLITECHNIKA FASHION SHOW zaprezentowane zostaną wyjątkowe kolekcje dyplomowe najlepszych studentów Politechniki Łódzkiej, czyli nowe twarze polskiego rynku mody. Spośród prezentowanych kolekcji zostanie wybrana ta najważniejsza, która zostanie uhonorowana nagrodą główną JM Rektora Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Krzysztofa Jóźwika.

Podczas drugiej edycji Gali POLITECHNIKA FASHION SHOW 2020 (28.01), poznaliśmy niesamowite efekty pracy studentek kierunku wzornictwo na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ. W trakcie pokazu zaprezentowano prace 14 najlepszych studentek ze specjalności architektura ubioru.

Ważnym i motywującym elementem wydarzenia był konkurs na najlepszą kolekcję dyplomową Politechnika Fashion Show 2020. Spośród zaprezentowanych ubiorów została wybrana ta najważniejsza. Jury konkursu najwyżej oceniło kolekcję Aleksandry Jędruch "Dusa", która otrzymała I miejsce i nagrodę główną JM Rektora PŁ - prof. Krzysztofa Jóźwika - 10 000 zł oraz wyróżnienia od firm: LPP, TOP SECRET, BLUE SHADOW, Union-Knopff. Kolekcja powstała pod kierunkiem dr Aleksandry Wereszki oraz dr hab. Marcina Barburskiego, prof. uczelni.

II nagrodę - Dziekana Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów  PŁ - prof. Katarzyny Grabowskiej w wysokości 5 000 zł otrzymała Anna Lenczewska za kolekcję "Hello Japan", która powstała pod kierunkiem dr Małgorzaty Łukawskiej.

Dyrektor Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ - dr hab. inż. Zbigniew Stempień, prof. PŁ - wręczył  III nagrodę wartości 2 500 zł  Patrycji Ciszewskiej za kolekcję "Wybranka" pod kierunkiem dr Aleksandry Wereszki.

Przyznano także dodatkowe nagrody. 1 000 zł otrzymała Wiktoria Zimniak za kolekcję "Blood", która powstała pod kierunkiem dr Małgorzaty Łukawskiej. Znany łódzki projektant, absolwent PŁ - Jarosław Ewert wręczył nagrodę Sonii Małolepszej za kolekcję "Salut", pod kierunkiem dr Aleksandry Wereszki.

Ponadto trzy kolekcje otrzymały wyróżnienia od firm - sponsorów Gali. Firma Freundenberg doceniła Natalię Michałkiewicz za „Touch of gołd” - kolekcja powstała pod kierunkiem dr Aleksandry Wereszki. Wyróżnienie od firmy IMPAL przypadło Julii Młynarczyk „Natura della donna”, a firma TOP SECRET doceniła Kaję Wiatrak „Cozy weaves”. Obie kolekcje powstały pod kierunkiem dr Małgorzaty Łukawskiej.

Wszystkie kolekcje były bardzo zróżnicowane i podkreślały indywidualność młodych projektantek. Należy zaznaczyć, że pokazy mody na uczelni technicznej są wydarzeniem o wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosferze.

LINK - POLITECHNIKA FASHION SHOW - PROJEKT

LINK - POLITECHNIKA FASHION SHOW - GALA (FOTO)

LINK - POLITECHNIKA FASHION SHOW - FILMY (VIDEO)

stypendia_miasta_Lodzi_2018_logo_225x127.jpgbiurokarier.pngzamówienia.png